ItalianoEspañolEnglishSlovenskyPolski

Reference

Ing. Mária Líšková, zástupkyňa riaditeľky školy pre odborné vzdelávanieSlovensky
Ubytovaná: 02/2016
Dobrý deň,
chceli by sme vyjadriť poďakovanie za príjemne strávený pobyt v Londýne, za krásne *ubytovanie,* za Vašu ochotu. Bolo nám všetkým u Vás super, veľmi sme boli spokojní, ďakujeme pani Lucií /ak sa nemýlim/ za ústretovosť, ktorá bola od prvej mailovej komunikácie. V prípade opakovanej návštevy v Londýne sa určite k Vám radi vrátime. Skutočne môžeme pobyt v tomto penzióne vrelo odporúčať. Prajem veľa spokojných ubytovaných hostí.

K. Vohralíková – Česká republikaČesky
06/2015
Dobrý den,
protože jsme v sobotu odjížděli brzy, nemohli jsme se rozloučit. Ráda bych Vám touto cestou moc poděkovala za skvělé ubytování, určitě budeme doporučovat a rádi se k Vám zase vrátíme!
Jen tak dál, mějte se hezky! :-)

V.Fridrichová – Česká republikaČesky
06/2015
Dobrý den, paní Lucia,
chtěla bych Vám mockrát poděkovat za příjemné ubytování u Vás v Easyroomletu. Moc se nám s kamarádkou u Vás líbilo a věřím, že se k Vám budeme opět vracet, jakmile budeme chtít navštívit Londýn. Přeji Vám krásný den.

Jaromíra Bednářová s rodinou – Česká republikaČesky
11/2014
Dobrý den,
chci Vám poděkovat za velmi příjemné ubytování ve Vašem penzionku a skvělý servis (vyzvednutí z letiště). Moc se nám u Vás líbilo, rádi Váše ubytování doporučíme všem známým a určitě Vaše služby v budoucnu znovu využijeme.

Michal Gerstberger – Česká republikaČesky
10/2013 – 04/2014
Zdravím,
rád bych se podělil o referenci.
I lived in a house in southeast London. I stayed there for half year. I haven’t had any problems with Easyroomlet. The staff of Easyroomlet is always happy to help. I recommend, it was really great. See you soon.

Ať se daří, děkuji, M. Gerstberger

Mr Ouissam B. – French
Date of arrival: the 6th of January 2014
It was a perfect stay, I’m really grateful for what you have done for me. Flat well maintained with all the necessary facilities, friendly flatmates, Etc. Before knowing the company I had a really bad experience with a landlord never available, always busy so the exact opposite of the Easyroomlet staff that you can come over to their office, call, or just send them an email.Replying to me quickly and efficiently. It’s never easy to move in a new country furthermore with a foreign language. That’s relieving to have some prompt answer to our several questions. I unfortunately have to come back to Paris for a while but I keep your contact for a potential new adventure in London.

Michaela Haluzová – Česká republikaČesky
22/07/2013-25/07/2013
Dobrý den, právě jsem se vrátili z Londýna zpět do Česka a chtěli bychom Vám s přítelem moc poděkovat za příjemné ubytování. Velmi se nám na Hoe Street líbilo a určitě se při příští návštěvě Londýna vrátíme opět k Vám a budeme Vás doporučovat všem známým. Děkujeme :)

Alessandro Feleppa – ItálieItaliano
Arrived:28 October 2012
Solving problems quickly. Very nice people, always available. In winter we had problems with the boiler and they repaired it straight away. Very polite, they always respect our privacy. I recommend them.

Blanka Neskrabalova – Česká republikaČesky
Ubytovanie od: 29/07/2009-05/01/2010
Agentura Easyroomlet je spolehliva a vzdy se mi snazila vychazet vstric, kdyz jsem neco potrebovala, poskytla mi i uzitocne informce pri zacatku pobytu napr.jak vyridit pojisteni, bankovni konto i kontakty na ruzne pracovni agentury. S pozdravem B.N.

Salvatore Pino – ItálieItaliano
Arrived:05/05/2013
The agency is really available to help the own customers quickly, answering immediately by e-mail for every single thing. Also, the agency helps the customers to move to the accomodation by car and this is really good specially if you have many luggages. If some of tenants calls the agency, there is always somebody available to help and fix any problem straight away. I would recommend them. Price are good, service is good, houses and rooms are nice. Agency always finds a solution to fix my problem (when and if I have any). So, I would recommend this agency to everybody needs an accomodation. Everybody does a good job, from the office to the people cooperating with them.

Vit Otrisal – Česká republikaČesky
Prichod:22.1.2013
Nejvic jste mi pomohli pri hledani ubytovaní v noci, pri navratu z Liverpoolu. Doporucil bych vas komukoliv. Nestezuji si na nic.

Dea – ItálieItaliano
Arrived:06 November 2012
The guys of the agency have been really always available for solving any small or big problem about the house and then they are always lovely and smiling people; for these reasons, came back from Italy after one month and half of holiday, I choose them again to let my room. Yes, I would and I already recommend them, a lot of friends from Italy ask me about short and long let in London and I quote always easyroomlet.co.uk

Jiri Jaros – Czech RepublicČesky
Ubytovanie od: 10/01/2013
The most valuable was the first pick-up from the airport and the short-term accommodation. This made my first week in the UK much easier and allowed me to settle down comfortably. Although leaving the UK and moving back to the CZ, I’m about to flight over to London on a regular basis and would like to use your hospitality again. I haven’t had any problems with Easyroomlet. When I got into troubles the help came pretty quick (locking myself out on Sunday morning :-) )

Alessandro Scozzari – ItálieItaliano
Arrived:16/04/2013
You have help me for put the bases in this “new life” in London that is changing me, the ensure of an house in this city have helped me a lot. I will recommend you for sure, nice houses and serious (and beauty) staff, and funny house mates. Im sorry to leave the house, cause i work far from stratford, but i will contact you for sure in the future, if i move again in London, thank you very much :)

Mirek Suchomel – Česká republikaČesky
Prichod:03.1.2011
Pomohli jste mi nejvíc díky jednoduchému a levnému bydlení, když jsem se přestěhoval do Londýna.
Díky mému osobnímu doporučení již několikrát moji přátelé bydleli spokojeně přes Easyroomlet/Czechia při své návštěvě v Londýně a těší se na další

Jessica – SpanělskoEspañol
22/03/2013
They help me with the things of the house. I would recommend them! Treatment has been excellent!

Jakub Březina – Česká republikaČesky
Prichod:12.4.2013
Veškerá domluva probíhá vždy perfektně, nabízíte pěkné pokoje. Ano určitě, myslím, že jste daleko lepší, než konkurenční BW, co jsem měl možnost slyšet. Kdybych si i já hledal nový pokoj určitě bych začal u Vaší agentury. :)

Robert Peberday – Velká BritánieEnglish
Arrived 11th December 2012
The staff of Easy Room let are all very helpful and friendly. In my experience they were able to collect rent when the shop was not open on occasions when it was not possible to get there during the office hours and also offered the convenient option of paying by bank transfer. Also all the bills such as electricity, gas and tv licence are included in your total fee so you don’t need to worry about several different bills just pay one overall price. As they are a large reputable company they are also able to provide documentation to show that you live at that address which would be especially useful for those coming from abroad who require safe, well maintained, clean and reliable accommodation in the UK. I would recommend Easy room let to anybody moving to London or one of the other locations from abroad or as in my case from another part of the UK for work purposes. I am living in a large shared house. The housemates are
friendly and come from other European countries. The house I live in is clean and well maintained. For example if any repairs around the house are required the representatives of Easy Room let are incredibly quick to respond. Also they are honest about prices and the pictures which are provided on the website are accurate representations of the actual room
offered. Thanks Easy Room Let. Keep up the great work!

Tatiana Deglovicova – Slovenská republikaSlovensky
Od r.2007
S ubytovanim a sluzbami v tejto agenture som velmi spokojna. Od roku 2007 pracujem v Londyne a stale byvam v Londyne prostrednictvom tejto agentury. Vrelo odporucam ich ubytovanie!

Silverine D. – KanadaEnglish
June 13, 2013
Arranging accommodation from overseas, and airport pick up. I would recommend the service. You have great customer service – very friendly staff – responded to all communication promptly and provided helpful information. But I would not recommend the house in which I stayed. I think the house could benefit from some renovation.
Reply by Londyn.cz – Dear Silverine, we truly hope we’ll find you a nicer house next time you come over.

Soňa Solčániová – Slovenská republikaSlovensky
Ubytovana od : 28/05/2012
S touto agentúrou som nadovšetko spokojná! Mohla by som tu písať len samé pozitívne veci, ktoré sa týkajú ich prístupu k vybaveniu potrebných záležitostí ohľadom ubytovania. Vrelo odporúčam!

John – Velká BritánieEnglish
05/12-16/04/2013
I was very satisfied with your service, thanks for the help you gave me to get started and hopefully will see you again sometime. Thank you!

Kateřina – Česká republikaČesky
13.5.2013
Dobrý den Lucia, ještě jednou Vám moc děkuji za hezké ubytování a velmi vstřícný přístup. Moc se nám u Vás líbilo. Ráda bych Vás doporučila svým přátelům, kteří plánují cestu do Londýna. S přáním hezké dne, Kateřina

Jaroslava Filová – Česká republikaČesky
děkujeme za zprostředkování ubytování. V Londýně se nám moc líbilo. Třeba někdy příště… ;-) )

Dariusz Bartowski – PolskoPolski
26 April 2013
+ great location next to subway + clean and very nice room with TV, big bed, wardrobe and table + kitchen and bathroom divided beetwen only two rooms
- no minuses, it was really great

James – Velká BritánieEnglish
16 March 2013
Excellent value for money the staff were most accomodating and freindly despite irregular arrival and departure times. Self service area to reduce the need to go out all the time.

Fulvio Ravasi and Marta Frascoli – ItálieItaliano
Arrived:10 March 2013
They help us with open bank account, National insurance number and some other important information. We would recommend you, of course!!!! We have a good memories of you. You are a good solution for short period.

T.Hlava – Česká republikaČesky
17.7.2013
Dobrý den,
tak odvoz na letiště i let domů dopadl dobře, za vše Vám i Vašemu kolegovi ještě jednou děkujeme a věřím, že jsme v Londýně nebyli naposledy. S pozdravem Hlava T.

Madai – SpanělskoEspañol
9 March 2013
La hospitalidad del personal que labora alli, ademas las instalaciones son excelentes! Para un viajero no haya como buena ducha, una buena cama y limpieza, mil gracias!

Giuliano – ItálieItaliano
9 May 2013
Friendly people, clean place and not far from tube station.

Aktuální reference na náš penzion Easyroomlet najdete na stránkách BOOKING.COM zde.